Verslo galimybės Pinterest’e ( su video)

Nors dauguma žmonių kol kas daugiausia nauda Pinterest paganyti akims, paieškoti gražių, patinkančių dalykų, tačiau Pinterest yra absoliučiai puiki terpė ne tik mėgėjams, bet ir rimtiems verslo pasaulio atstovams. Taip, Pinterest gali būti netgi labai naudingas įrankis Jūsų verslui (nesvarbu, kokioje srityje specializuojatės) plėtoti ir pritraukti dar daugiau klientų ir interesantų.

Kaip žinoti, ar Pinterest galėtų būti tinkamas įrankis Jūsų verslui? Neabejotinai taip, jei galite atsakyti teigiamai į šiuos paprastus klausimus: 1. Ar Jūs turite/galite sukurti vizualiai patrauklų ir įdomų turinį savo interneto svetainėje? 2. Ar prekiaujate produktais/teikiate paslaugas, kurios galėtų būti pateiktos vizualiai? 3. Ar esate pasiruošę skirti tiek laiko, kiek jo reikės, norint tapti matomais ir populiariais Pinterest tinkle?

Pinterest yra puiki priemonė taupyti pinigus, skirtus rinkodarai ir reklamai. Daugelis verslų plačiai naudoja socialinę mediją rinkodaros tikslais, nes tai yra nemokama. Tačiau pagrindinis dalykas, kurį reikia investuoti užsiimant rinkodara socialiniuose tinkluose yra laikas, o ne pinigai. Jei nesate pasirengę skirti savo laiko Pinterest ar kitam socialiniam tinklui, vadinasi, tai Jūsų verslui netinka.

Jei vis tik teigiamai atsakėte į viršuje pateiktus klausimus, štai keletas patarimų, kaip verslas gali efektyviai naudotis Pinterest:

–          Naudinga savo įmonės interneto svetainėje turėti Pin It valdiklį, panašų į turinio dalinimosi ikonas Facebook ar Twitter tinkluose, ir taip paskatinti lankytojus išsisaugoti jiems aktualią Jūsų teikiamą informaciją.

–          Svarbu susisteminti savo turinį. Pinterest leidžia visiems vartotojams kurti temines „lentas“. Įmonių paskyrų turinys turėtų būti susistemintas atskirose „lentose“ pagal temas, kad lankytojas galėtų lengviau rasti jam reikalingus ir jį dominančius dalykus. Pavyzdžiui, Jūs turite interjero dizaino ir dekoro įmonę. Susikurkite atskiras „lentas“ atskiroms prekių rūšims – dekoro elementams, baldams, indams ir pan.

–          Įmonės taip pat čia gali dalintis prezentacijomis, straipsniais ar video medžiaga – viskuo, kas gali vizualiai papasakoti įmonės istoriją.

–          Patartina ant visų savo talpinamų nuotraukų uždėti savo įmonės logotipą. Kai kiti Pinterest vartotojai pasidalins Jūsų nuotrauka, jie taip pat pasidalins ir Jūsų logotipu bei nuoroda į Jūsų interneto svetainę, taip skleisdami žinią apie Jus. Ar ne puiki reklama? Bet būkite atsargūs – subtilus logotipas nuotraukos kamputyje yra puiku, tačiau dideli vandens ženklai, jei tokius naudojate, gali atbaidyti vartotojus „pininti“ Jūsų nuotraukas.

–          Prie savo Pinterest turinio įtraukite pirkėjams aktualią informaciją – kainą, prekės ar paslaugos aprašymą (pastarasis turėtų būti kaip galima paprastesnis ir trumpesnis). Galbūt esate nekilnojamojo turto įmonė? Puiku! Tiesiog sukelkite Jūsų parduodamo nekilnojamojo turto nuotraukas su aprašymu ir kainomis Pinterest „lentose“. Lažinuosi, kad tai tikrai pritrauks daugiau interesantų.

–          Būkite aktyvus Pinterest bendruomenės narys. Kiekvieną kartą prisėdę prie Pinterest, skirkite laiko ne tik savo turinio atnaujinimui, tačiau taip pat nevenkite ir „persisegti“ Jums tinkamas kitų vartotojų nuotraukas, atsakyti į Jums užduodamus klausimus apie prekes ar paslaugas, pakomentuoti kitų vartotojų turinį ir pan. Labai svarbu sukurti šiltus ir gražius santykius su esamais ir potencialiais klientais, o su socialine medija tai padaryti yra tikrai labai paprasta. Be galo pravartu yra susieti savo Pinterest profilį su kitais socialiniais tinklais – Facebook, Twitter, Google+, Linkedin. Taip tik dar labiau praplėsite savo auditoriją.
–          Pinterest naudingas ir dėl SEO. Jei įmonė aktyvi Pinterest platformos vartotoja, tai ypač padidina jos reitingus paieškos sistemose (tokiose kaip Google ar Bing).

Faktų ir statistikų mėgėjams – 10 įdomių faktų apie Pinterest:

–          Pinterest gimė 2010 metais.

–          Nuo 2011 metų gegužės mėn. Pinterest unikalių vartotojų skaičius išaugo daugiau nei 2.7 milijonų procentų

–          Šiuo metu Pinterest turi 48,7 milijonus vartotojų visame pasaulyje

–          80% vartotojų yra moterys

–          50% vartotojų turi vaikų

–          Pinterest daugiausia naudojasi asmenys, kurių amžius yra 25-34 m.

–          Didžiausio susidomėjimo susilaukia „lentos“, susijusios su maistu ir humoru.

–          69% vartotojų Pinterest tinkle rado konkrečią prekę, kurią jie norėjo įsigyti, palyginus su 40% vartotojų Facebook tinkle.

–          Vidutinis vartotojas praleidžia 14,2 minučių Pinterest tinkle kiekvieno apsilankymo metu.

–          Pinterest tinkle pateikiama daugiau nuorodų į interneto svetaines nei Google+, Linkedin ir Youtube kartu sudėjus. [1]

Sėkmingai išnaudokite visas verslo galimybes ir šioje platformoje.

 


[1] Informacija pasiskolinta iš http://www.whymedia.co.uk/news/10-need-to-know-facts-about-pinterest