„Toggl“ – tikslus ir paprastas darbo laiko matavimas

„Toggl“ − tai speciali programinė įranga, kuria galima paprastai ir tiksliai apskaičiuoti darbo laiką bei suformuoti ataskaitas. „Toggl“ fiksuoja laiką interaktyviu užduočių laikmačiu pagal atskiras užduotis ir projektus.

Su „Toggl“ sistema galima dirbti įdiegus programinę įranga asmeniniame kompiuteryje (pritaikyta „Windows“, „Mac“ ir „Linux“ operacinėms sistemoms), ar tiesiog prisijungus prie paskyros internetiniame puslapyje www.toggl.com. Programa taip pat turi versijas ir išmaniesiems telefonams („Android“ ir „iOS“). Pastarosios operacinės sistemos automatiškai sinchronizuoja ją su jūsų „Toggl“ paskyra, ir todėl ši programa gali veikti tiek prisijungus prie interneto, tiek be interneto. Tai labai patogu tuomet, kada jūs dirbate važiuodamas ir turite, pavyzdžiui, tik išmanųjį telefoną. Iš esmės „Toggl“ programa galima naudotis visais įrenginiais, kurie turi prieigą prie interneto (planšetiniai kompiuteriai, el.skaityklės ir pan.).

Ši programa, pirmiausia buvo skirta vidiniam naudojimui,tačiau ilgainiui tapo viešai prieinama ir dažniausiai naudojama nedidelių grupių bei savarankiškai dirbančių specialistų. Ataskaitų funkcija leidžia vartotojams matuoti laiką, praleistą dirbant ties konkrečiais projektais, ir analizuoti produktyvumą.

Iš tiesų, „Toggl“ yra labai lengvas ir labai paprastas būdas fiksuoti laiką dirbant. Nauji vartotojai gali pradėti matuoti darbo laiką iškart užsiregistravę į www.toggl.com. Šią laiko matavimo sistemą yra lengva ir paprasta naudoti nurodant konkretų projektą ties, kuriuo šiuo metu dirbama, ir darbą pradėti tiesiog paspaudžiant „Start“ mygtuką. Kai nustojama dirbti yra paspaudžiamas „Stop“ mygtukas ir užfiksuojamas išdirbtas laikas. Išdirbtas laikas užfiksuojamas darbo laiko apskaitos žiniaraštyje, tad galite bet kada pratęsti tą patį darbą, o darbo laikas yra skaičiuojamas toliau.

Šioje programoje prie konkretaus projekto ar užduoties galima priskirti žmonių, kurie atliks vienokį ar kitokį darbą. Jo darbuotojai matys tik tą konkretų projektą, prie kurio dirba. Vėliau, galima sugeneruoti detalią ataskaitą, kiek iš viso laiko visi darbuotojai dirbo prie konkretaus projekto, kiek kiekvienas darbuotojas praleido prie konkrečios užduoties kiekvieną dieną ar apskritai (projekto laikotarpiu). Tai leidžia nustatyti komandos, darbų atlikimo bei kiekvieno darbuotojo efektyvumą, jo sumažėjimą ar padidėjimą. Iš esmės šias ataskaitas galima naudoti tiek savianalizei, tiek pateikti klientams.

„Toggl“ programa yra labai naudinga tuo atveju, kai yra skaičiuojamas valandinis atlyginimas, bei už darbą yra mokama priklausomai nuo išdirbto laiko ties konkrečiu projektu. Taip galima išvengti darbo pertraukų,tokių kaip kavos pertraukėlės, asmeniniai skambučiai ar naršymas internete asmeniniais tikslais.

VA Komanda savo darbe taip pat naudoja „Toggl“ programinę įrangą. Drąsiai galime ją rekomenduoti kiekvienam, kam svarbus ypač tikslus darbo laiko matavimas, apskaičiavimas ir kontrolė.