Tinklaraščių komentavimas – paspirtis Jūsų verslui

Esame įpratę, jog tinkaraščius rašo, juose nuomonę reiškia ir diskutuoja fiziniai asmenys. Tačiau ir verslui komentavimas ir kontrargumentavimas tinklaraščiuose gali atnešti naudos. Pravartu ne tik pildyti savo įmonės tinklaraštį, bet ir sekti kitų jūsų srityje veikiančiųjų tinklaraščius bei talpinti juose įrašus. Kodėl?

Pirmiausia, skaitydami kitų įmonių tinklaraščius geriau ir giliau pažinsite jų mąstymo būdą. Perprasite, kaip konkurentai bendrauja su klientais, koks jų požiūris į klientą, kokią žinią jiems siunčia. Suprasite ne tik konkurentus, bet ir klientus. Tinklaraščiuose klientai iškloja savo norus ir poreikius, pasidalina atsiliepimais apie įmonės veiklą, paslaugų/produktų kokybę. Iš klientų pasisakymų, atsakymų į klausimus galite suprasti, kuo jūsų konkurentai patraukia klientus į savo pusę, kokius produktus ir paslaugas vertina, už ką negaili padėkų ir už ką kritikuoja. Dažnai klientai pažeria minčių, kaip jiems būtų patogiau bendradarbiauti su įmone, kaip efektyviau suteikti paslaugas, ką pridėti, o ką atimti, kad gautumėte gerą rezultatą.

Kituose tinklaraščiuose jūs taip pat galite tapti diskusijos dalyviu, pateikti klausimus ir sužinoti konkurento bei jo kliento nuomonę. Diskusijoje gimusios idėjos jums gali padiktuoti naujų sumanymų, kokia linkme plėsti jūsų verslą, kaip tobulinti jau esamas paslaugas ar užvesti ant kelio, kokios naujos paslaugos/ produktai yra reikalingi.

Kas svarbiausia − komentarų skelbimas kituose tinklaraščiuose padės pritraukti naujų skaitytojų į jūsų tinklaraštį, padidinti jo žinomumą ir lankomumą. Juk tai nemokama reklama jūsų verslui! Patraukti skaitytojų dėmesį galima keliais būdais. Komentare palikite nuorodą į savo tinklaraštį. Jeigu komentaras sudomins skaitytoją, labai tikėtina, kad jis atkeliaus pasižvalgyti į Jūsų tinklaraštį, paskaitinėti jame skelbiamus įrašus, o galbūt įsitrauks į diskusiją. Kitas būdas − skelbdami įrašą pasivadinkite vienu iš savo tinklaraščio raktažodžių. Taip Jūsų komentaras gali būti surastas per google paieškos sistemą.

Tam, kad tinklaraščių komentavimas atneštų realios naudos jūsų verslui, tikslingai atsirinkite tinklaraščius, kuriems skirsite savo dėmesį. Tai turėtų būti panašias paslaugas teikiančių/produktus gaminančių įmonių tinklaraščiai. Labai verta pasižvalgyti, kokius įrašus skelbia būtent jūsų konkurentai.

Jūsų įraše turėtų atsispindėti ekspertinė patirtis, netikėta įžvalga ar pastebėjimas, skatinantis tolimesnę diskusiją. Pritardami pateiktai nuomonei, pateikite naujų argumentų. Jei prieštaraujate, paaiškinkite, kodėl. Savo mintis galite pagrįsti įvairių tyrimų duomenimis, lyderiaujančių įmonių pavyzdžiais.

Šalia savo vardo patalpinkite įmonės logotipą ar kitą jūsų požiūrį išreiškiantį paveiksliuką. Taip jus geriau įsimins tinklaraščio skaitytojai ir taip padidinsite savo pažintumą kituose komentaruose.

Palikdami nuorodą į savo tinklaraštį nurodykite nuorodą į įrašą, susijusį su komentuojama tema.

Taigi komentuokite ir padėkite savo verslui! Tai gali būti įdomus, įtraukiantis procesas, viena iš galimybių, padėsiančių jums rasti kelią į tikslą įdomiuose verslo labirintuose. Tai taip pat gali padėti laiku atliepti į klientų poreikius ir galbūt būti žingsniu priekyje už savo konkurentus.

 Parengė Danguolė Muzikevičiūtė