Ta šaunioji debesų dėžutė…

Pavargau nuolat raustis rankinėje tarp daugybės USB atmintinių. Tiesą pasakius, jau net nebeprisimenu, kokia informacija kokioje atmintinėje išsaugota… O taip dažnai kokio konkretaus failo prireikia čia ir dabar. Blogiausia būna, kai reikiamas failas lieka namų kompiuteryje, o aš per skubėjimą jo neišsisaugau jokioje laikmenoje.

Pažįstamas jausmas?

Prieš kurį laiką atradau nuostabų dalyką! Šiame skaitmeniniame amžiuje yra tikrai begalė būdų išspręsti mano rankinės rausimo ir prieigos prie norimų failų problemas. Viena iš jų – virtuali duomenų saugojimo laikmena – Dropbox.

Neabejoju, kad tikrai esate apie ją girdėję ir dauguma, turbūt, naudojatės. Tačiau, jei tarp Jūsų dar yra tokių, kurie neturi savo šauniosios debesų dėžutės, tikiuosi, informacija, kuria pasidalinsiu, Jus paskatins ją susikurti.

Taigi, oficialiau tariant, Dropbox yra debesų kompiuterijos principu veikianti failų saugykla internete, turinti failų sinchronizavimo funkciją. Tai reškia, kad naudodamiesi šia programa, Jūs galite kurti visų savo failų atsargines kopijas, pasiekti jas iš kito kompiuterio, planšetės ar išmaniojo telefono, koreguoti, dalintis su draugais ir kolegomis. Tai puikus sprendimas visiems, kam tenka dirbti su tais pačiais failais keliuose skirtinguose kompiuteriuose (pvz. darbe ir namuose).

Dropbox veikia labai paprastai – galite atsisiųsti ir įsidiegti specialią programėlę iš www.dropbox.com arba tiesiog naudotis savo paskyra internete. Susikūrę savo Dropbox paskyrą, Jūs gaunate nemokamus 2 GB savo failams. Jei Jums reikia daugiau, Dropbox pasirūpino, kad gautumėte papildomos vietos duomenims, kai kiti žmonės prisijungia prie Dropbox su Jūsų rekomendacija (taip galite gauti net iki 16 GB vietos), arba, žinoma, galite nusipirkti.

Visi failai, kuriuos išsaugojate savo kompiuterio Dropbox aplanke, automatiškai perkeliami į tinklą ir sinchronizuojami su kitais prijungtais įrenginiais, taigi juos galite pasiekti iš bet kurio kito kompiuterio bet kurioje pasaulio vietoje.

Vieną vakarą mano mažasis pyplys bežaisdamas išliejo stiklinę vandens ant mano nešiojamojo kompiuterio. Būčiau pasiutusi iš pykčio, tačiau šypsena nuo veido nedingo – nors mano kompiuteris dar ilgai „reabilituosis“ taisykloje, mano svarbūs failai niekur nedingo – aš juk turiu savo debesų dėžutę!  Ech, tie mažieji mūsų neklaužados…

Kartą per skubėjimą netyčia ištryniau svarbų dokumentą iš kompiuterio. Ar Jums taip būna? Dėl to irgi nesijaudinu. Dropbox man leidžia atkurti net ištrintus failus! Jei, pavyzdžiui, darbe pradėjote dirbti su kokiu dokumentu ir nespėjote pabaigti, visada galite tęsti darbą namuose. Man labai patinkanti Dropbox funkcija yra ta, kad visas failas nėra kopijuojamas po kiekvieno pakeitimo. Kopijuojamas tik failų skaitmeninis skirtumas. Taip pat, jei tenka tuo pačiu metu redaguoti kelis dokumentus skirtinguose kompiuteriuose, Dropbox išsaugo atskiras dokumento kopijas su redagavimo data ir informacija apie redagavusį asmenį.

Visai neseniai grįžau iš atostogų Maljorkoje ir susitikau su seniai matyta drauge taurei vyno. Turėjome labai daug ką viena kitai papasakoti, pasidalinti įspūdžiais iš įvairiausių gyvenimo akimirkų, sustabdytų kadre. Kompiuterio, žinoma, aš į susitikimus su draugais nesinešioju (sveria vis tik J), tačiau juk niekur neišeinu be išmaniojo telefono. O ten – voilà – yra mano Dropbox aplikacija, taigi iškart skubu rodyti draugei nuostabias nuotraukas iš atostogų, taip pat pasidžiaugiu, kaip per metus išaugo mano mažasis gyvenimo viršininkas. 🙂

Net jeigu žmonių, su kuriais norite pasidalinti failais, nėra šalia, tai ne bėda. Dropbox leidžia lengvai dalintis informacija internete. Jums tereikia pakviesti juos prisijungti prie Jūsų viešai prieinamo Dropbox aplanko arba tiesiog nusiųsti nuorodą į savo failą. Toks failų dalinimasis yra labai patogus tiek tarp draugų, norint pasikeisti muzika ar nuotraukomis, tiek tarp kolegų, pavyzdžiui, ruošiant kokį komandinį projektą.

Ir dar labai patiko, kaip lengva su Dropbox daryti ekrano nuotraukas (taip vadinamus screenshot’us). Tik spaudai PRTSC mygtuką (kai kuriuose kompiuteriuose dar kartu reikia spausti ir FN mygtuką), o visos nuotraukas automatiškai atsiranda Jūsų Dropbox’e. Patį pirmą kartą darant ekrano nuotrauką, Jums reikės patvirtinti, kad sutinkate su tokia tvarka.

Aš visada labai įtariai žiūrėjau į duomenų saugojimą internete. O jeigu koks nors programišius įsilauš ir pavogs mano informaciją? Galiu Jus nuraminti, kad naudojimasis Dropbox paslauga yra saugus. Taip pat esu rami dėl mano failų saugumo – visa informacija, kurią įkeliu į savo debesų dėžutę, yra užšifruojama, o ji atsisiunčiama per saugų https prisijungimą. Taigi, tikrai nebijau jokių pasaulio programišių.

Dar vienas šaunus dalykas yra tas, kad nesvarbu, kokio gamintojo kompiuterį ar išmanųjį telefoną naudojate – Dropbox veikia su visomis operacinėmis sistemomis (Windows, Mac, Linux), taip pat su iPad, iPhone, Samsung, Nokia, Huavei ir Blackberry įrenginiais – išbandyta asmeniškai.

Štai tokia šauni ta debesų dėžutė. Viskas paprasčiau nei paprasta, o paprastume – genialumas! 😉 Pasiimkite vieną ir sau. Verta.

Mūsų merginos taip pat parengė video pristatymą apie Dropbox, kurį galite peržiūrėti žemiau.

Dovilė 🙂