Kaip efektyviai deleguoti darbus savo virtualiam asistentui?

Štai Jūs jau žinote, kas yra virtualus asistentas ir kokiu principu jis dirba. Galbūt jau ir pradėjote galvoti, kokius darbus galėtumėte jam skirti. Taip, teisingas delegavimas yra labai svarbi darbo su virtualiu asistentu dalis, ir apie tai dar tikrai ne kartą rašysime. Šį kartą norime pasidalinti keliais paprastais patarimais, kurie padės Jums sėkmingai pradėti savo naująją partnerystę su virtualiu asistentu ir efektyviau deleguoti darbus.

Taigi:

Sudarykite sąrašą darbų ir darbelių, kuriuos žinote, kad norėtumėte perduoti. Tai padės ieškant tinkamo virtualaus asistento, nes Jūs žinosite, ko tikitės ir kokius klausimus užduoti.

Pabandykite vieną savaitę skaičiuoti savo laiką, kurį praleidžiate dirbdami. Skaičiuokite viską – kiek laiko praleidžiate atsakinėdami į gautus elektroninius laiškus, ieškodami naujų klientų, ieškodami informacijos internete, kurdami įvairiausio pobūdžio dokumentus ir pan. Skaičiuokite laiką, už kurį gaunate pajamas, ir už kurį – ne. Tai padės Jums išgryninti dalykus, kurie „suvalgo” daugiausiai Jūsų laiko, ir deleguoti efektyviau.

Apmąstykite savo verslo viziją ir dalinkitės ja. Taip pat surašykite, kokius lūkesčius keliate sau ir žmonėms, kurie Jums dirba. Pasidalinkite tuo su savo asistentu.

Savo virtualų asistentą laikykite savo partneriu, o ne darbuotoju. Tai labai svarbus skirtumas. Jei leisite virtualiam asistentui tapti Jūsų kompanijos dalimi, pamatysite, kaip tai duos dar geresnių rezultatų.

Panaudokite virtualaus asistento žinias ir patirtį. Viena iš priežasčių, dėl kurių kreipiatės pagalbos į asistentą yra ta, kad vienose ar kitose srityse jis turi daugiau žinių ir patirties už Jus. Galbūt jis geriau išmano administracinius ar techninius darbus, yra susipažinęs su naujovėmis, ir jo kompetencija ženkliai prisidėtų prie sėkmingo Jūsų verslo vystymo. Kodėl nepanaudojus šių žinių savo verslo sėkmei?

Jei šiuo metu Jūs dirbate pilnu pajėgumu ir Jus erzina tai, kad nespėjate aprėpti visko, ką esate suplanavę ir kas tikrai svarbu, tuomet tikrai laikas pagalvoti apie galimybę į pagalbą pasitelkti virtualų asistentą. Nors aplink tikrai nemažai dvejojančių dėl šios paslaugos ir manančių, kad tai kainuos daugybę pinigų, iš tiesų taip nėra. Paskaitykite apie virtualaus asistento privalumus čia. O galbūt nerimaujate dėl pakankamos darbų kontrolės ir manote, „Niekas to nepadarys taip gerai, kaip padaryčiau pats”, arba „Aš nenoriu ir neturiu laiko aiškinti, kaip tą padaryti, tad geriau paliksiu viską taip, kaip yra.”

Dar vienas mūsų patarimas Jums – pradėkite nuo mažų žingsnelių. Deleguokite vieną nedidelį darbą vienu metu ir stebėkite, kaip einasi. Netrukus pamatysite, kaip deleguoti darbai Jus išlaisvina, taupo brangų laiką ir energiją ir vis tiek generuoja pinigus. Net nepastebėsite, kaip pagausite save galvojantį: „Ką dar galėčiau deleguoti?” 🙂

Nedvejokite. Pasitikėkite. Deleguokite!