Įtraukiantis idėjų labirintas – Pinterest

Aš esu moteris. Dievinu grožį ir estetiką – gražią gamtą, įdomius interjerus, „skanias“ įvairiausių dalykų nuotraukas… Akys kiekviename žingsnyje užkliūna už to, kas gražu. To, kas „skanu“. To, kas gražiai vizualiai pateikta. To, kas įkvepia bet kam – naujoms veikloms, naujai avantiūrai ar tiesiog naujam patiekalui vakarienei.

Kartą beieškodama įkvėpimo savo darbui, viename iš interneto puslapių aptikau „Pin It“ mygtuką. Pirma mintis buvo, ką ir kodėl aš turėčiau dabar prismeigti?!!!???!!?!? J Nugalėjus smalsumui, pasidomėjau šiuo „smeigtuku“ ir taip atklydau į socialinį tinklą Pinterest. Čia ir prasidėjo mano visiška priklausomybė nuo vaizdų – tiek akims paganyti ir nuotaikai pakelti prie rytinės kavos, tiek idėjoms generuoti savo darbinei veiklai. Aš tiesiog įsimylėjau Pinterest! Tai vieta, kur praleidžiu marias laiko tyrinėdama daugelį įdomių dalykų: nuo rankdarbių iki patiekalų receptų, nuo menininkų paveikslų iki idėjų naujai tatuiruotei. Nuo šiol Pinterest – tai mano įkvėpimo vandenynas (niekaip negalėčiau jo pavadinti tik šaltiniu… 🙂 )

Jaukus dizainas, „skanus“ logotipas, primenantis porciją vanilinių ledų su braškių uogiene… Neribotos vaizdų paieškos galimybės, paprastumas, elegantiškas pateikimas. Nieko nereikalingo, nesudėtinga navigacija ir naudojimas. Visa tai kviečia vėl ir vėl prisijungti ir tyrinėti.

Tiems, kas dar nėra susidūrę su Pinterest, trumpai papasakosiu, kas tai per daiktas, ir su kuo jis valgomas. Pinterest yra pakankamai naujas, tik 2010 metais susikūręs socialinis tinklas, kuris veikia kaip Jūsų virtuali lenta, kurioje galite „prisisegti“ įvairiausias internete rastas nuotraukas ar video filmukus apie Jus dominančius ir Jums patinkančius dalykus. Visas nuotraukas galite grupuoti į atskiras „lentas“ (boards) pagal temą, galite sekti Jums įdomius asmenis ir draugus, dalintis su jais savo turiniu ir matyti jų turinį. Dažniausiai Pinterest tinkle „prisegamos“ nuotraukos, bet, kaip jau minėjau, Jūs galite „prisisegti“ ir vaizdo įrašus. Norėdami tai padaryti, tiesiog paspauskite mygtuką Videos puslapio viršuje, ir mėgaukitės video įrašų gausa. „Prisisegti“ nuotraukas ar video medžiagą galite naudodamiesi „Pin In“ papildiniu, kurį lengvai galite įdiegti savo naršyklės žymų juostoje, arba taip pat galite „persisegti“ (repin) patinkančias nuotraukas ar video iš kitų Pinterest vartotojų.

Pinterest populiarumas slypi jo paprastume. Tinklo vartotojai čia renkasi tik jiems patinkančių dalykų nuotraukas ar video. Paprasta. Savo Pinterest „lentomis“ galima lengvai dalintis su savo draugais ir sekėjais. Dar viena Pinterest populiarumo priežastis yra ta, kad čia gyvena tik vizualizacija. O žmones vaizdai traukia labiau nei žodžiai kokiame nors sausame ilgame tekste… Viskas, ką galima nupiešti, nufotografuoti ar kitaip vizualizuoti, gali rasti jaukią vietelę Jūsų Pinterest paskyroje.

Nors 80 procentų Pinterest vartotojų yra moterys, Pinterest puikiai yra subalansuotas ir vyrams. Mano draugės vyras yra pamišęs dėl automobilių architektas. Visai neseniai draugų susibūrime jis aistringai dalinosi savo „atradimais“ Pinterest tinkle. Jame randa tiek puikių savo pomėgio nuotraukų ir vaizdų (anot jo, tai pranašiau už bet kokį storiausią autokatalogą), tiek semiasi žinių ir tobulėja tyrinėdamas savo kolegų – architektų iš viso pasaulio – darbus, taip plėsdamas akiratį savo specialybės srityje.

Draugiškas įspėjimas – yra didelė tikimybė, kad Pinterest taps Jūsų priklausomybe. Gerąja prasme. 🙂 Todėl naudokitės atsakingai. 🙂

Su linkėjimais pagauti įkvėpimą už ūso!

Dovilė

P.S. Sekate VA Komandos naujienas Facebook ir mūsų interneto svetainėje? Maloniai kviečiame Jus apsilankyti ir mūsų Pinterest namuose – http://www.pinterest.com/vakomanda/ !