Dėmesio, jei turite savo verslo, organizacijos ar tiesiog blog’o puslapį Facebook’e, Jums ši informacija bus labai naudinga!

Facebook keičia nustatymus ir mažina puslapių pasiekiamumo procentą. Tai reiškia, kad net jūsų puslapį pamėgęs(„palaikinęs“) gerbėjas negaus visų pranešimų savo naujienų sraute. Jam tie pranešimai tiesiog nebus rodomi. Facebook siūlomas būdas puslapių turėtojams likti pasiekiamiems visiems savo gerbėjams – mokėti už tai. Daugiau apie šiuos pakeitimus ir Facebook kūrėjų poziciją galite paskaityti čia.

Facebook kūrėjai įdiegė pakeitimus, ir puslapių savininkai yra tarsi raginami  mokėti už galimybę būti matomiems. Visa tai savaime suprantama, jei turite verslą, privalote mokėti už reklamą. Tačiau, jei savo puslapyje tiesiog dalinatės naudinga nemokama informacija, šis Facebook pakeitimas yra skaudus, nes nėra prasmės mokėti Facebook’ui už savo talpinamą turinį, iš kurio nieko neuždirbate. Tokių „nemokių“ puslapių pavyzdžiai: jūsų asmeninio blog’o puslapis, kuriame dalinatės receptais, patarimais kaip numesti svorio, kaip auginti vaikus ar tiesiog savo kasdieniais įvykiais. Taip pat šiai kategorijai priklauso nepelno siekiančios organizacijos, pvz. šunų ir kačių prieglaudos, kurios kažin ar skirs lėšų Facebook reklamai.

Tad, jei negalite mokėti už savo puslapio turinio platesnį paskleidimą, didžiosios jūsų gerbėjų dalies jis paprasčiausiai nepasieks, nors jie to tikrai tikisi, pamėgdami jūsų puslapį.

Jūsų Facebook puslapio gerbėjai tiesiog nežino, kas vyksta užkulisiuose. Jie vis rečiau pamato jūsų įrašus, negauna aktualios ir jiems naudingos informacijos…

Taigi, ką jūs galite padaryti?
Du dalykus tikrai galite:

1.   INFORMUOKITE SAVO GERBĖJUS

Praneškite jiems apie tai, kas vyksta, visais įmanomais būdais:
– išsiųskite pranešimą el.paštu visiems jūsų prenumeratoriams;
– parašykite apie tai savo blog’e;
– parašykite bent keletą žinučių savo Facebook puslapyje;
– praneškite apie tai draugams savo asmeniniame Facebook profilyje;
– nufilmuokite trumpą video pranešimą;
– jei nežinote, kaip tiksliai pranešti, pasidalinkite nuoroda iš puslapio, kuris tai jau padarė.

Informuokite, kad norėdami visada matyti Jūsų puslapio naujienas ir kitą turinį ant savo Facebook sienos, gerbėjai turėtų padaryti vieną paprastą dalyką: užėję į jūsų Facebook puslapį, užvesti pelę ant žodžio „Patiko“ ir pasirinkti „Gauti pranešimus“. Šis nustatymas leis jūsų puslapio naujienas ir atnaujinimus matyti administravimo panelėje kartu su visais kitais svarbiais pranešimais (prie ikonos, vaizduojančios žemės gaublį).

Screenshot 2014-01-29 23.36.22-done2

Žinoma, tokį veiksmą atliks tik patys ištikimiausieji jūsų gerbėjai. Juk dauguma iš mūsų turime palaikinę begales puslapių ir tikrai nenorime per dieną gauti 300 pranešimų, nes jų tiesiog fiziškai neįstengumėme perskaityti. Toks veiksmas taip pat įpareigoja puslapio administratorių skelbti tik įdomų ir naudingą turinį, nes gavęs kelis nenaudingus ar neįdomius pranešimus, gerbėjas nueis į jūsų puslapio panelę ir atliks atvirkštinį veiksmą. O jeigu bus labai supykęs, kad sugaišinote, gali netgi paspausti Nepatinka

2.   SKATINKITE PRENUMERUOTI JŪSŲ ĮRAŠUS EL.PAŠTU­­­

Jei turite savo svetainę, skatinkite savo skaitytojus ir gerbėjus prenumeruoti naujienas el.paštu. Pabrėžkite, kad tokiu būdu jie tikrai gaus visus jūsų įrašus.
Kai kurių socialinių tinklų marketingo specialistų nuomone, naujienlaikraščių marketingas darosi vėl labai populiari priemonė pasiekti ir įtakoti savo gerbėjus.
Artimiausiu metu turėtume stebėti tendenciją, kaip garbingiausią vietą svetainėje užima skatinimas palikti savo el.pašto adresą, t.y. prenumerata, o socialinių tinklų piktogramos nukeliamos į pačią apačią. Tokiu būdu jūsų verslas ar hobis yra mažiau priklausomas nuo Facebook algoritmų svyravimo – jūs visuomet galite pasiekti savo gerbėjus.
Dalyvavimas ir kituose socialiniuose tinkluose taip pat mažina jūsų veiklos priklausomybę nuo Facebook. Juk Twitter, Pinterest ir Google+  nors ir pamažu, bet  didina savo populiarumą.

Su nuoširdžiausiais linkėjimais pasiekti visus savo gerbėjus! 🙂
Dovilė Petrauskienė