„Asana“ – efektyvus užduočių valdymas

„Asana“ yra užduočių valdymo aplikacija, skirta pagerinti komandų bendravimą ir bendradarbiavimą. Ji komandoms suteikia galimybę dalintis užduotimis prie kurių dirba atskiras komandos narys, planuoti, organizuoti tas užduotis ir stebėti jų progresą.

Dirbti komandoje ir nuolat palaikyti ryšį jau savaime yra iššūkis. Ši internetinė aplikacija padeda komandoms dirbti išvien naudojant bendrą užduočių sąrašą. Čia kiekvienas gali fiksuoti, tvarkyti, stebėti ir pranešti, ką jie dirba, turėdami bendresnį to, kas vyksta organizacijoje, vaizdą galvoje. „Asana“ leidžia savo vartotojams judėti į priekį veiksmingiau ir efektyviau, suteikdama galimybę atsisakyti pokalbių elektroniniu paštu (kas yra siaubingas būdas palaikyti pokalbį) ir daugybės susitikimų vardan komandos išlaikymo teisingame kelyje.

„Asana“ sukūrė vienas iš Facebook įkūrėjų Dustin Moskovitz ir inžinierius Justin Rosenstein, kurie abu, be kitų pareigų Facebook, dirbo ties darbuotojų produktyvumo gerinimu. Tvirtinama, kad „Asana“ naudoja dešimtys tūkstančių komandų, tame tarpe ir esančios tokių įmonių kaip Twitter, Foursquare, LinkedIn, Disqus, Airbnb, Rdio, AdParlor, Flapps ir Entelo dalimi. Dustin Moskovitz ir Justin Rosenstein išėjo iš Facebook, kad sukurtų „Asana“, kuri tapo viešai prieinama 2011 m. lapkričio mėnesį.

Kaip veikia „Asana“? Jūsų užduotys yra „Asana“ dėmesio centre. Užduotys iš esmės yra mažesnės daug didesnio tikslų rinkinio detalės, kurių vykdymas yra paskiriamas ir stebimas per internetinę aplikaciją iki pat užduoties įvykdymo.

Šis produktas turi daug funkcijų, įskaitant darbo aplinkų, projektų, asmeninių projektų, užduočių, žymų, pastabų, komentarų. Aplikacijoje „Asana“ taip pat yra aplankas „Gauta“, kuriame matomi komandos narių atlikti paskutiniai atnaujinimai (įvykdytos užduotys, vartotojui naujai paskirtos užduotys, užduočių komentarai ir pan.). Produktas yra skirtas įgalinti atskirus asmenis ir komandas planuoti ir valdyti jų projektus ir užduotis. Kiekviena komanda gauna savo darbo aplinką. Darbo aplinkas sudaro projektai, o projektus sudaro užduotys.

Dustin Moskovitz ir Justin Rosenstein mano, kad „užduotys yra atominės darbo dalys“. Prie kiekvienos užduoties vartotojai gali pridėti pastabas, komentarus, dokumentus, žymas. Vartotojai gali sekti projektus ir užduotis, ir kai projekto ar užduoties būsena keičiasi, sekėjai gauna atnaujinimus apie šiuos pokyčius į aplanką „Gauta“. „Asana“ kūrėjai tiki, kad bendrovės turi turėti “vieną tiesos versiją” apie tai, ką darbuotojai daro. 2011 m. lapkritį Bloomberg BusinessWeek straipsnyje, produktas buvo apibūdintas kaip “viena vieta, kur žmonės gali pamatyti kiekvieną projektą, ties kurie dirba kolegos, atsakyti į klausimus, ir gauti momentinius atnaujinimus apie tai, kaip darbas vyksta. “

„Asana“ yra nemokama komandoms, susidedančioms iš 14 ir mažiau narių. Be to, „Asana“ galite naudoti su kiek norite tokio dydžio komandų. 2012 m. balandį buvo išleista mokama „Asana“ produkto versija komandoms, kurias sudaro 15 ir daugiau žmonių. O 2013 m. gegužę buvo išleista produkto versija įgalinanti pritaikyti aplikaciją „Asana“ kompanijoms, kuriose dirba nuo 100 iki 1000 darbuotojų. Kartu su šia produkto versija atsirado naujos galimybės: komandos naršyklė, darbuotojo automatinis prisijungimas bei kt.

Kaip sako pats Justin Rosenstein: „Mes norėjome sukurti visapusišką sprendimą iš pagrindų, kuris pakeičia tai, ką mes darome su elektroniniu paštu”.

„Asana“ suteikia galimybę vartotojams:

• fiksuoti vienoje vietoje viską, ką jūsų komanda planuoja ir daro. Daugiau nebėra reikalo šokinėti iš aplikacijos į aplikaciją. Viskas yra kaupiama ir gyvena vienoje vietoje;

• laikyti komandos narius žinioje. Matydami, kas ką dirba ir kada, galime išskirti, kas yra daugiau ar mažiau svarbu, taip pat matyti kiek dar darbo turi būti atlikta, kad būtų pasiektas didesnis tikslas;

• būti informuotiems. Jūs gausite esminius atnaujinimus apie pažangą neieškodami per senas pašto temas.

VA Komanda savo darbe taip pat naudoja „Asana“ internetinę aplikaciją, nes su ja yra nesudėtinga dirbti, tačiau tai yra galingas įrankis komandos darbo valdymui bei tarpusavio komunikavimui.