10 sėkmingo verslininko įpročių

Įprotis paprastai apibrėžiamas kaip žmogaus veiklos ir ugdymo procese susiformavęs polinkis atlikti tam tikrą veiksmą. Jis taip pat gali tapti poreikiu, skatinančiu žmogų vienaip ar kitaip elgtis tam tikroje situacijoje.

Tačiau ką įprotis iš tikrųjų reiškia verslininkui?

Iš verslininko pozicijos įprotį galima apibrėžti kaip veiksmus, kuriuos verslininkas privalo daryti tam, kad išliktų versle ir sėkmingai gyvuotų. Tai būtų tarsi natūralus faktorius, skatinantis sulaukti kitos dienos.

Patys sėkmingiausi praeities ir dabarties verslininkai įžvelgia šiuos 10 svarbiausių įpročių jų gyvenime.

 

1. Gyvenkite ir kvėpuokite savo tikslais.

„Tikslas yra svajonė, tik su galutiniu terminu.“ – Napoleon Hill

Verslininkai dažnai turi daug tikslų, kuriuos privalo pasiekti. Kai kurie iš jų yra ilgalaikiai, kiti – trumpalaikiai, dar kiti – be galutinės konkrečios. Kad ir kokie būtų Jūsų tikslai, atminkite, sėkmingi verslininkai ne tik nuolatos nusistato tikslus, bet taipogi juos įveikia. Sakydama „įveikia“ turiu galvoje, kad jie daro viską, ką gali, kad juos pasiektų. Jie įvykdo juos bet kokiais būdais ir bet kokiomis priemonėmis.

2. Nebijokite prisipažinti klydę.

„Jei Jūs prisiimsite atsakomybę už save, Jūs išsiugdysite troškimą pasiekti savo tikslus.“ – Les Brown

Sėkmingi verslininkai nežaidžia žaidimų „Apkaltink kitą“. Jie niekuomet nekaltina kitų. Jeigu jiems nepasiseka, jie atvirai tai pripažįsta žmonėms. Be to, jie prisiima atsakomybę už savo padarytas klaidas ir įvykusius nesusipratimus bei stengiasi nuraminti aplinkinius.

Kiekvienas darome klaidų. Iš dalies, galima sakyti, kad yra savotiškai netgi gerai „susimauti“. Vietoj to, kad jaudintumės dėl blogai padarytų dalykų, turime išmokti pripažinti klaidas, iš jų pasimokyti bei atitinkamai stengtis pagerinti savo ateitį.

3. Nebūkite sustabdomi nesėkmių.

„Nesėkmė yra raktas į sėkmę; kiekviena klaida mus kažko išmoko.“ – Morihei Ueshiba

Yra tik vienetai verslininkų, kurie gali pasakyti, jog pasiekė verslo aukštumų be jokių nesėkmių. Tiesa yra ta, kad nepasiseka beveik visiems. Iš esmės visai nesvarbu, kiek kartų tau nepasisekė ir kiek kartų patyrei nesėkmių, svarbiausia, jog galiausiai tu atsitiesei ir tapai sėkmingas.

Užuot akcentavę nesėkmes, sėkmingi verslininkai mokosi iš savo klaidų ir stengiasi jų išvengti ateityje bei daryti geriau. Net ir didiesiems verslininkams tokiems kaip Steve Jobs ar Bill Gates irgi nepasisekė tam tikrame karjeros etape, tačiau jie visuomet išliko susikoncentravę ir pasiekė neįtikėtinų verslo aukštumų.

4. Žinokite savo stiprybes ir silpnybes.

„Tobulinkite savo stiprybes, o silpnybės pamažu pasirūpins pačios savimi.“ – Joyce C. Lock

Kiekvienas sėkmingas verslininkas žino, ką jis gali ir ko ne. Kuo greičiau suvoksi savo stiprybes ir silpnybes, tuo greičiau tapsi sėkmingas.

Verslininkai irgi yra žmonės ir negali padaryti absoliučiai visko. Niekas negali būti tobulas visose verslo srityse. Sėkmingi verslininkai visuomet žino, ko padaryti negali, bet jie yra pakankamai išmintingi bei protingi, kad surastų kitus, kurie gali.

5. Dirbkite atkakliai, žaiskite smagiai.

„Darbas be žaidimų nėra geras sielai.“ – Felix Sabates

Sėkmingi verslininkai puikiai atskiria darbus nuo linksmybių. Jie supranta, kad privalo daugiau dirbti nei linksmintis, tačiau taipogi žino, kad reikia ir linksmybių gyvenimui paįvairinti.

Niekas ištisai nesėdi prie savo „startup‘ų“, Jūs irgi neturėtumėte. Jūs privalote surasti laiko išeiti pasivaikščioti, pasimatyti su draugais ir tiesiog paprasčiausiai atitrūkti nuo savo darbo vietos. Tam, kad būtumėte sėkmingi, turite nusibrėžti tą griežtą ribą tarp darbo ir linksmybių.

6. Daugiau klausykitės nei kalbėkite.

„Dievas davė žmogui dvi ausis ir vieną burną – kad daugiau klausytų ir mažiau kalbėtų.“ – Anonimas

Kaip trokštantis sėkmės verslininkas, Jūs turite nuolatos klausytis savo klientų, mentorių ir netgi konkurentų.

Visi sėkmingiausi verslininkai visuomet klausėsi daugiau nei kalbėjo. Jie girdėjo viską, bet sakė labai mažai.

Klausydamiesi kitų Jūs galite labai daug ko išmokti.

7. Tai ne darbas, tai – aistra.

„Jeigu Jūs einate miegoti trokštamas vėl ir vėl išgyventi tą pačią dieną, Jūs radote savo gyvenimo aistrą.“ – Jeet Banerjee

Jeigu Jūs nemėgstate to, ką darote, Jūs tai vadinsite darbu. Ir jis nebus nei įdomus, nei malonus ar lengvas. O darydami tai, ką mėgstate, Jūs praleidžiate nesuskaičiuojamas valandas todėl, kad tai smagu, įdomu, įtraukia.

Aistra ir entuziazmas yra stipri varomoji jėga, kuri gali padėti pasiekti sėkmės. Jeigu Jūs jaučiate stiprų potraukį ar net užsidegimą tam, ką darote ir kaip darote, Jūs įsitrauksite į darbą to net nepajausdami.

Beveik visi sėkmingiausi verslininkai mylėjo tai, ką darė.

8. Parduoti bet ką.

„Pardavimų sėkmė priklauso nuo pardavėjo požiūrio, o ne nuo kitų aplinkybių. “ – W. Clement Stone

Kai padarote savo pirmą pardavimą, tik tada Jūs tampate tikru verslininku. Visi sėkmingi verslininkai žino, kad pardavimai ir pinigų srautai yra labai svarbūs verslo sėkmei. Jeigu Jūs dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalite parduoti, Jums paprasčiausiai nepasiseks verslo pasaulyje.

Kaip verslininkas Jūs nuolatos parduodate savo viziją investuotojams, klientams, partneriams ir netgi darbuotojams. Visi sėkmingi verslininkai gali parduoti bet kokioje situacijoje.

9. Būkite šiek tiek „išprotėję“.

„Vienas klausimas, kuris varo mane iš proto: ar čia aš išprotėjęs ar kiti?“ – Albert Einstein

Daugelis sėkmingų verslininkų yra turėję didelių idėjų ar vizijų, kurios paprasčiausiai buvo visiškai pasmerktos kitų. Žmonės sako tokius dalykus kaip „Tu visiškai išprotėjai“, „Tai kvailiausias dalykas, kokį tik kada nors esu girdėjęs“.

Vietoj to, kad pultų į depresiją, jie nusijuokė ir atsakė: „Pažiūrėsim kas bus išprotėjęs po trijų metų“. Jie nuoširdžiai tikėjo savo produktu, nesvarbu kad ir kiek kvailai jis atrodė kitiems. Visi sėkmingi verslininkai tiki savimi ir svarbiausiai, jie tiki savo vizija.

10. Kurkite iš to, ką jau žinote.

„Pasitikėk savimi, tu žinai daugiau nei tau atrodo.“ – Anonimas

Jeigu Jūs neturite jokios patirties tam tikroje verslo srityje, bus labai sunku sukurti sėkmingą produktą ar paslaugą. Dauguma sėkmingų verslininkų ėmėsi to, ką jie gerai žinojo ir mokėjo.

Nereikia iš naujo išradinėti rato ar stengtis perprasti naują verslo šaką. Jeigu jau kažką žinote ir mokate kokioje nors srityje, pasinaudokite tuo kaip privalumu. Būtent taip elgėsi didieji verslininkai, kurie šiandien yra patys sėkmingiausi.

Pabaigai

Dešimt aukščiau išvardintų įpročių yra būtent tie įpročiai, kuriuos vienaip ar kitaip turi išsiugdyti kiekvienas bet kokio lygio verslininkas. Šios savybės yra įrodyti metodai, kurie prisidėjo prie didžiausių pasaulio verslininkų sėkmės.

Informacija parengta pagal http://www.jeetbanerjee.com/10-habits-of-highly-successful-entrepreneurs/